Сектор освіти Кролевецької Районної Державної Адміністрації

«Увага! Діти - на дорозі!»

Згідно з робочим планом відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації на 2019-2020 н.р., з метою збереження життя та здоров'я учнів у закладах освіти району організовано проведення місячника "Увага! Діти на дорозі!" З цією метою розроблено план проведення виховних бесід та практичних занять.

План
проведення профілактичних заходів «Увага! Діти - на дорозі!»
 

з/п

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальні

1

Видати наказ про організацію та проведення місячника безпеки дорожнього руху „Увага! Діти – на дорозі!”, призначивши відповідального за вивчення Правил дорожнього руху в закладі освіти

 

Керівники закладів

2

Провести Єдині уроки з питань безпечної поведінки дітей на дорогах

02.09.19

Класні керівники

3

Провести батьківські збори з питань безпечної поведінки дітей на дорогах; про стан дитячого дорожньо-транспортного травматизму; особливості перевезення неповнолітніх автотранспортом, тематичні бесіди та консультації для батьків дітей дошкільного віку

 06.09.2019

Класні керівники,

вихователі

4

Розробити індивідуальні схеми маршрутів безпечного руху дітей до закладу освіти та в зворотному напрямку

до
0
2.09.19

Класні керівники

5

Організувати зустрічі з працівниками Управління патрульної поліції під час проведення виховних годин та уроків основ здоров`я

вересень
201
9

ЗДВР
 

6

Організувати та провести масово-пізнавальні заходи з вивчення Правил дорожнього руху для молодших здобувачів освіти (конкурси, вікторини, виступи агітбригад загонів ЮІР, тематичні театралізовані уроки)

   02.09 –   20.09.19


Керівники закладів

7

Проводити перед закінченням останнього уроку «п’ятихвилинку» про дотримання дітьми Правил дорожнього руху

постійно

Учителі
Вихователі ГПД

8

Організувати роботу загонів юних інспекторів руху

вересень
201
9

 Керівники закладів

9

Спланувати роботу шкільних команд КВН – ЮІР

вересень
201
9

Керівники закладів

  10

Організувати спецвипуск шкільних газет з питань безпеки дорожнього руху

вересень 2019

Керівники закладів

   11

Поновити інформаційні стенди з Правил дорожнього руху в холах, коридорах, бібліотеках

до 02.09.19

Керівники закладів

    12

Забезпечити взаємодію педагогічних, учнівських колективів із працівниками Управління патрульної поліції  та сприяти активній участі дітей у різноманітних конкурсах та акціях

Постійно

 Керівники закладів

 

У закладах освіти району розпочато профілактичні заходи

Літні канікули перегорнули  свої останні сторінки безтурботного дитинства, на часі – здобуття нових знань та невгамовне шкільне життя. Саме тепер маленьким пішоходам як ніколи потрібні допомога та підтримка дорослих. Тому вже стало традиційним проведення у вересні Всеукраїнського місячника-рейду «Увага! Діти -  на дорозі!», мета якого – нагадати учням, особливо молодшого шкільного віку про дотримання ПДР.

       Нагадуємо на дотриманні Правил дорожнього руху неповнолітніми пішоходами й звертаємо особливу увагу на те, що пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись пра­вого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішо­ходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку й не утруд­нюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому – по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати ін­шим учасникам дорожнього руху.

      Для тих учасників дорожнього руху, які відносяться до категорії «велосипедисти» нагадуємо, що рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

       Нагадуємо, що особливо слід дотримуватися правил перевезення пасажирів, зокрема дітей, адже забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспорт­них засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструк­цією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля – без ви­користання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля, а також організовані групи дітей у темну пору доби.

Неухильно дотримуйтесь правил дорожнього руху та бережіть себе!