Сектор освіти Кролевецької Районної Державної Адміністрації

«Про оздоровлення та відпочинок дітей»

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» одним з основних принципів та напрямів державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей є визнання пріоритетним у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування здійснення заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я дітей шляхом організації оздоровлення та відпочинку.

Саме з метою забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей упродовж травня  проведено  наради з питань забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей району у 2018 році.

      У нарадах-семінарах взяла участь Романенко Л. Д.,  начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кролевецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області , яка доповіла присутнім про санепідситуацію в районі, а також про типові порушення санітарного законодавства у закладах оздоровлення і відпочинку дітей, результати їх комісійних перевірок готовності до роботи у літній період, окреслила основні завдання щодо забезпечення санепідблагополуччя дітей в закладах оздоровлення та відпочинку, зокрема у пришкільних відпочинкових таборах.

     У своєму виступі  детально зупинилася на вимогах санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, організації повноцінного і безпечного харчування, медичного забезпечення, необхідності укомплектованості закладів кваліфікованим медичним персоналом, працівниками харчоблоків, вихователями, організації лабораторного контролю питної води, готових страв, проведення заходів з питань профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь тощо. Крім цього,  наголосила на персональній відповідальності керівників пришкільних  закладів відпочинку за дотриманням вимог Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 № 23.

Спеціаліст відділу безпечності продуктів та ветеринарної медицини Рогожин Б.Л. зупинився на питанні гігієнічних вимог щодо походження харчових продуктів.

    На нараді ще раз було підкреслено, що відкриття оздоровчих та відпочинкових закладів для дітей буде можливе лише після проведення їх комісійних перевірок готовності до роботи за участі  фахівців Держпродспоживслужби та підписання  відповідних Актів приймання.

Методист районного методичного кабінету Штацька Л.В. ознайомила  присутніх із нормативно-правовою базою з питань оздоровлення, фінансування таборів із денним перебуванням, оздоровлення дітей пільгових категорій.« повернутися до списку новин