Сектор освіти Кролевецької Районної Державної Адміністрації

ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

З метою належного вшанування 5 річниці цієї  дати  20 лютого у  приміщенні опорного закладу загальної середньої освіти «Мутинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»  відбувся  районний захід «Пам'ятати, щоб жити…», у якому  взяли участь керівники району, начальники відділів структурних підрозділів райдержадміністрації, учнівська молодь, громадськість с.Мутин. На захід було запрошено ветерана АТО, кролевчанина Юрія Сусла.

Голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Кучерявий  у своїй промові сказав:  «Минає п’ять років найдраматичнішої події сучасної історії України – масового розстрілу активістів Майдану в Києві. Криваві події 2014 року сколихнули не тільки Україну, а й увесь світ. На Майдані загинули українські патріоти. Вони віддали своє життя, відстоюючи ідеали демократії, європейський вибір, гідне майбутнє. Вони – Герої. І всі ми в боргу перед цими людьми. Хочеться вірити, що їхні смерті не були даремними,що ціною їхнього життя стане кращою Україна. Нашим святим обов’язком є пам’ятати та вшановувати Героїв Небесної Сотні, Героїв московсько-української війни, всіх, хто в різні історичні епохи стали на захист своєї рідної землі. Будьмо гідними нащадками борців за свободу України! Єднаймося у спільній меті – берегти й утверджувати вільну, незалежну, соборну Українську Державу. Згадаймо і вшануймо Героїв Небесної Сотні, вічна їм пам'ять. Знаємо, вони - живі, вони спостерігають за нами з небес, вони – наші янголи правди і свободи. Слава Україні! Слава її Героям!»

Усі учасники дійства, затамувавши подих, перенеслися у той трагічний для країни хід історії та хвилиною мовчання згадали всіх, хто загинув під час Революції Гідності, усіх Героїв Небесної Сотні , усіх, хто віддав своє життя на  Сході нашої держави за рідну неньку-Україну.

Тужливо й  скорботно лунала  пісня "Гей, пливе кача..." -  гімн Майдану - за Небесною Сотнею загиблих Героїв.

 

На заході відбулася  презентація  книги  нашої землячки  Алли Акименко «Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО», яку Олег Кучерявий вручив ветерану АТО Юрію Сусло, історія життя якого знайшла відображення в цій книзі.

Учасник бойових дій Юрій Сусло поділився спогадами  про пережите на  фронті та подарував усім присутнім пісню на згадку про незабутню зустріч.

Зі сцени лунали пісні у виконанні Марини Мазурок, Вячеслава Єсипенка, Валентини Пономаренко, Людмили Левченко, слова яких розчулили та зворушливо торкнулися  кожного із присутніх.

Захід закінчився  патріотичним флешмобом «Ми діти твої, Україно!», який підготували учні закладу зі своїми наставниками.

Вічна слава ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

 « повернутися до списку новин