Відділ освіти Кролевецької Районної Державної Адміністрації

Дошкільна освіта

Гармонія руху

На виконання наказу відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації №442-ОД від 28.09.2017 у дошкільних навчальних закладах району проходив фестиваль «Гармонія руху-2017».
У районному етапі фестивалю взяли участь 1037 дошкільнят, що становить 89,9% від загальної кількості вихованців дошкільних закладів.

Форматом заходу було передбачено залучення дітей до різноманітних форм роботи фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного спрямування. Педагогічним колективам була надана можливість самостійно визначати програму проведення фестивалю в межах окремого дошкільного закладу, враховуючи специфіку його діяльності, кадрового забезпечення, матеріальних умов, контингенту вихованців.

Упродовж фестивального тижня в дошкільних навчальних закладах району було проведено багато цікавих форм роботи з поєднанням фізкультури та музики: рухливі ігри, естафети і атракціони, розваги, вправи з елементами аеробіки та спортивних ігор (футбол, городки), конкурси малюнків, загартувальні процедури під музичний супровід, екскурсії та туристичні походи, велосипедні перегони, подорожі екологічно-оздоровчими маршрутами, дні здоров’я, динамічні паузи та ін.
Цього року фестиваль «Гармонія руху» в Кролевецькому дошкільному навчальному закладі (центр розвитку дитини) № 9 «Ромашка» був присвячений художньо-естетичному напрямку і проходив під девізом «Від гармонії руху – до гармонії душі». Змістовним, спрямованим на гармонійний розвиток дітей стали заняття з використанням нетрадиційних методик: малювання на піску, кольоровим піском, сіллю, на креативній дошці, на жатому мокрому папері, штампами, жатим папером, нитками, трубками, паличками, пульверизатором. Графічне зображення музики, малювання в повітрі відкрило широкі можливості в формуванні відчуття руху, ритму, темпу, характеру мелодії, в зануренні дітей в музику, навчанні жити нею. Родзинкою фестивалю у Кролевецькому ДНЗ №9 став арт-проект, родинне свято за участі дітей, батьків, педагогів, який дав змогу всім його учасникам залучитися до атмосфери загального емоційного піднесення, співпереживання та творчої діяльності.

Завершальним акордом фестивалю у всіх дошкільних закладах стали музично-спортивні свята, проведені наприкінці тижня. Їх тематика відрізнялася особливою різноманітністю.
Переможцем у номінації художньо-естетичного спрямування визнано Кролевецький дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка», у номінації валеологічного спрямування – Буйвалівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», у номінації фізкультурно-оздоровчого спрямування – Кролевецький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5.


На базі Кролевецького НВК №4 відбувся семінар сестер медичних старших дошкільних навчальних закладів району

Важливим є завдання збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, забезпечення повноцінного, гармонійного фізичного розвитку.
14 грудня 2016 року на базі Кролевецького НВК №4 відбувся семінар сестер медичних старших дошкільних навчальних закладів району на тему «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів». Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Кролевецькому районі Романенко Л.Д. зупинилася на питанні «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів: основні переваги нового документа», проаналізувала втілення основних положень Санітарного регламенту на практиці. Методист районного методичного кабінету відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації Суярко Л.І. зосередила увагу учасників семінару на заходах щодо попередження захворювань на грип та гострі респіраторні захворювання, виконанні листа Міністерства охорони здоров’я України щодо попередження спалахів захворювань на гострі кишкові інфекції.


Cемінар «Інноваційна діяльність у ДНЗ»

Пріоритетним напрямом діяльності районного методичного кабінету з питань дошкільної освіти та методичних служб дошкільних навчальних закладів є впровадження в освітній процес кращого педагогічного досвіду, новітніх технологій виховання та навчання. З цією метою в 2016 році організовано роботу семінару «Інноваційна діяльність у ДНЗ». Чергове заняття семінару відбулося 09.12.2016 року на базі Кролевецького дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» і було присвячене питанню «Використання коректурних карт у роботі з дітьми дошкільного віку».
Учасники семінару познайомилися з досвідом роботи педагогічного колективу Кролевецького дошкільного навчального заклад (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» по впровадженню в освітньо-виховний процес інноваційних технологій, зокрема коректурних таблиць Н.В.Гавриш., ТРВЗ, мнемотехніки. Вихователь Возна М.С. провела з дітьми п’ятого року життя заняття на тему «Зимові явища». Вихователь Сиз Т.І. запросила присутніх на заняття «Зимові розваги». Вихователі запропонували модель спільної партнерської діяльності з дорослими, ігрові методи та прийоми, спрямовані на розвиток творчості, інтелектуальних здібностей, показали можливі засоби «включення» дітей в заняття,.
Вихователь-методист дошкільного закладу (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» Суярко А.І. провела практичне заняття з учасниками семінару з використанням коректурних карток, залучила їх до розв’язання творчих завдань «Склади казку, оповідання за опорними схемами», створення власних коректурних таблиць «Природа України», розроблення логіко-математичних завдань.